DAS SOLAR DH96NE.A-450WP BLACK FRAME
Your p/nr.
MOQ
MOQ: 0
Delivery time: approx.
| Customs Tariff Number (code number) | 85414300000 |
| net weight per 1000 | 21600 kg |
| Unit of measurement | One (unit) |
| Type of cell | monocristllin |
| Frame colour | black |
| Type of frame | anodized aluminium |
| Length | 1762 mm |
| Width | 1134 mm |
| Height | 30 mm |
| Colour of backsheet | white |
| Type of connector | MC4 EV02 |
| Maximum system voltage, V | 1500 V |
| Rated power Pmpp, Wp | 450 Wp |
| Cable length | 1,2 m |
| Cell contact | 16 Busbars |
| Fire protection class | IEC 61730 |
| Colour | none |
The 450 Wp high-performance solar module DH96NE from DAS Solar has a stable, anodised black aluminium frame and high-performance solar cells that ensure optimum efficiency thanks to their outstanding performance. With a 30-year performance warranty and a 25-year product warranty this solar panel stands for sustainable energy generation and maximum energy savings.
Product advantages:
• High-performance solar cells
• Sturdy anodised black aluminium frame
• 30-year performance and 25-year product warranty
All images shown here are for illustrations and product reference purposes only.